Зимова школа системного аналізу та штучного інтелекту (15-20 січня 2024 року)
21 Січня 2024
В період з 15 по 20 січня 2024 року пройшла "Зимова школа з системного аналізу та штучного інтелекту". Учасники школи мали можливість ознайомитися з теоретичними та практичними аспектами моделювання, а також інструментами, які використовуються для цього. Розглянуті теми включали методи побудови моделей виробничих, технологічних, природних та інших процесів, а також вирішення прикладних задач на основі моделей систем.
Програма зимової школи:
День 1
Методи обчислювального інтелекта в задачах оптимального проєктування кородуючих конструкційлектор Зеленцов Д.Г. , д.т.н., професор, завідувач кафедри інформаційних систем ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»
Ціннісно-орієнтовані моделі управління
лектор Молоканова В.М., д.т.н., професор, професор кафедри системного аналізу і управління НТУ «Дніпровська політехніка»
Управління версіями за допомогою Git
лектор Коновалов Олександр, Dr., Lecturer, Software Sustainability Institute Fellow, School of Computer Science, University of St Andrews, UK
День 2
Моделювання та оптимізація технологічних процесів на виробництвітренери Коряшкіна Л.С., НТУ «Дніпровська політехніка», Станіна О.Д., НТУ «Дніпровська політехніка»
Розглянуті практичні завдання з побудови і реалізації математичних моделей задач розкрою, налагодження устаткування, раціонального використання ресурсів
День 3
Моделювання та оптимізація виконання скінченних послідовностей замовленьтренери Желдак Т.А., НТУ «Дніпровська політехніка», Гаранжа Д.М., НТУ «Дніпровська політехніка»
Розглянуті практичні завдання з моделювання роботи кур’єрів з доставки пошти, електронних покупок, кореспонденції тощо – тобто алгоритмічно складні задачі на перестановках, які складно вирішити точно і швидко водночас.
День 4
Аналіз структурованих даних з Pandas DataFramesтренер Рябенко А.Є., НУ «Запорізька політехніка»
Розглянуті практичні завдання з використання системи Google Colab, імпорт даних, створення серій та дата фреймів, підготовка, агрегація та трансформація даних, побудова діаграм, розрахунок статистичних показників.
День 5
Комп'ютерне моделювання наносистемтренери Корніч Г.В.,НУ «Запорізька політехніка», Широкорад Д.В. НУ «Запорізька політехніка»
Розглянуті практичні завдання з використання молекулярної динаміки для моделювання еволюції атомних систем.